| anonim_4396 a întrebat:

Ma doare stomacul ingrozitor de tare..de aproape doua zile m am **** apa de aproximativ 50 de ori. tot corpul imi este slabit, nu pot respira cum trebuie...Am luat pastile, am mancat putin morcov fiert, orez cu brandza, supa de morcov., dar durerea este ingrozitoare. sper sa nu mor. ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| DimLight a răspuns:

Du-te la doctor, la urgente daca prb sunt asa grave!

| roxyana03 a răspuns:

Lol cum sa mori?sad
Zimi cati ani ai?:* si iti spun mai multe ce te vor ajutalove struck

| anonim_4396 explică (pentru roxyana03):

17 si sunt baiat.

| roxyana03 a răspuns (pentru anonim_4396):

:*..multi inainte:*. draga Marian:*...probabil ai manact ceva ceea ce nu a fosmt bun pentru tine.mergi la medicul de familie el iti va recomanda ceva si te vei simti binelove struck..crede'ma:* t puup

| corinusdeplus a răspuns:

Mergi la medicul de familie luni si spune-i simptomele tale. Poate fi enterocolita, adica o ifectie la stomac de la care ti se deshidreataza tot corpul.Eu am fost internata pentru asa ceva, adica nu este de glumit.Sau mai exista si varianta ca ai mancat ceva stricat sau expirat. Vorbeste macar cu mama ta, cu siguranta te va ajuta cu ceva.Sanatate multa!

| roxkiss a răspuns:

Vau, esti sigur ca e stomacul? piina cind e ziua mai bine sa pleci la un doctor, sau daca mai continua chemi salvaria, nu glumi cu burta caci nu stii ce ai ...sa nu fie un ulcer sau ceva de felul asta! incearca sa maminci mai incolo ceva moale nu forta tare stomacul ..maninca pesmeti cu apa ..sau fa-ti un piureu din cartofi! fii atenta ar fi bine sa te duci la doctor!

| cei7pitici a răspuns:

Ai luat vreun virus, bacil ai mancat fructe nesuficient spalate, nu te-ai spalat suficient de bine pe maini trebuie sa ai grija la toate aceste aspecte mai ales vara! Daca simiti arsuri la stomac si nu ai pofta de mancare poate ai un inceput de gastrita, daca ai doar dezinterie poti sa o tratezi in mai multe feluri, medicamentos sau natural, medicamentos poti lua furazolidon cate 4 pana la 6 pastile pe zi iar natural o poti trata cu un ceai accentuat de menta pe care sa il bei din abundenta in decursul cator-va zile. Din experienta proprie iti recomand sa ei o lingurita plina de orez crud si sa incerci sa il inghiti in cetu incetu pe tot cu foarte putina apa.Iti garantez ca 99, 9% merge! sanatate!

| babe100 a răspuns:

Doamne... Suna rau. Du-te la doctor pana nu se mai agraveaza. Curaj! :* Sunt sigura ca nu o sa patesti nimic rau daca te tratezi. Cine stie despre ce e vorba. Poate nimic grav.

| micutaEU a răspuns:

Cheama salvarea si duite la doctor

| OMGZombiesEverywhere a răspuns:

Pana ajungi la doctor te sfatuiesc sa bei mult ceai de chimen, am patit si eu de multe ori sa ma doara stomacul de sa nu ma pot misca(am fost despteapta, nu am mancat). Incearca sa-ti gasesti o pozitie in pat in care te doara mai putin, eu spre exemplu stau intinsa pe burta cu mana pe stomac si nu mai doare asa tare. Succes!

| asdfghevere a răspuns:

Si eu am patit la fel acum 3 saptamani... doctorul mi-a spus ca asta este numai din cauza alimentatiei proaste : KFS, Mc etc. si din cauza Coca-Colei. Mi-a recomandat sa beau coca cola doar ocazional si sa nu mai mananc KFS si alte fast food-uri in fiecare saptamana. mie sincer mi-a trecut, dar mi-a dat si niste pastile. eu iti recomand sa te duci la doctor sa iti zica ce trebuie sa iei. Si am inteles ca daca o sa bei in continuu cola si mananci de la fast food-uri o sa trebuiasca sa ti un regim toata viata : fara fast- food-uri, cola, cartofi prajiti etc. Sper ca te-am ajutatwinking. insanatosire grabnica!