| anonim_4396 a întrebat:

De 2 zile imi este foarte rau ma daare tot corpul am o stare de somnolenta, febra nasu putin infundat noaptea nu pot sa dorm, vomit tot ce mananc ziua si cum m, am simtit foarte rau in aceste 2 zile nu am prea mancat mai nimic.
am luat nurofen si niste pliculete pentru raceala si gripa azi ma simt putin mai bine corpul nu ma mai doare as atare dar si azi noapte am vomitat si ma doare stomacul.
de la ce sa fie oare de la pastile pentru ca le iau si nu prea mananc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MihaelaMariaPopa a răspuns:

Salut,incerca propolis, e bun pentru tratat raceli, posibil vremea te influenteaza si nu-ti prieste orice mancare, posibil o reactie de detoxifiere sau sistemul imunitar slabit, medicamentele sunt tot medicamente, nu-ti ajuta imunitatea.intreaba totusi si un medic.

| MihaelaMariaPopa a răspuns (pentru MihaelaMariaPopa):

Aaa si odihna multa, posibil sa nu te odihnesti bine noaptea cand dormi, aeriseste tot timpul in camera numai bine!

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Azi fiind a treia zi, este timpul să mergi la medicul de familie, nu mai lua pastile după bunul plac.
Pa, pa.

| Crucified a răspuns:

Du-te la doctor, atâta am să-ţi spun.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
E posibil si asta.
Ar trebui sa incerci sa mananci, cate putin asa cat de cat macar, nu sa te fortezi.
Ar trebui sa mergi sa vezi si un medic.
Te pup!

| LucianStroe a răspuns:

Asa se simtea si bunica-mea cu 3 zile inainte sa moara laughing

| firstboy a răspuns:

Nu face ce va spune nimeni de aici in colo pe acest site, merci la medicul de familie, cu sanatatea nu te joci, o data pierduta banii no mai pot rascumpara...happy

| vinusipaharu a răspuns:

Mergi la medic, nu e de joaca...

| DoctorChucky a răspuns:

Iti recomand sa te duci la un medic. Acum o saptamana si eu aveam aceleasi simptome, dar m-au bagat la perfuzii si gata. Insanatosire Grabnica!

| NoNameHelpYou a răspuns:

Contacteaza-ma la skype:ciorneicatalin047
yahoo:cool_boy047@ymail.com
daca-mi explici cate KG ai si ceva despre tine tias putea zice. Vomitatul vine dela greata, gen dela pastile, sau cel mai des dela stomac, ai mancat ceva ciudat sau ai bait vreun energizat? nu mananci mult? incearca sa iei cele 3 mese pe zi, dar sa te saturi nu evita, ca s-ar putea sa-ti faci singur rau.Continua tratamentul si stai la pat 2, 3 zile

| morogani a răspuns:

Parerea mea e ca ar tebui sa consulti un medic dar incearca sa bei ceai de lamaie te va ajuta.