| deathnote001 a întrebat:

Ma doare tampla stanga am niste pulsatii vine si pleaca durerea din cand in cand, de aseara ma doare, ce pot face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poate fi tensiune intracraniană.
Mergi pe un calmant slab, ceai de tei, nu te mai agiți de cele din jurul tău și mergi la medic dacă persistă.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Sare incinsa, pusa intr-o carpa deasa si aplicata cat rezisti de cald.Vata in urechiusa stanga, frectie cu spirt sau alifie camforata si stai la caldura.E curent probabil. Daca persista, fuguta la cabinet.

| Empathizer a răspuns:

Ia o Aspirina. Poti lua 3/zi, e suficient.

Dar daca problema persista pana luni sau daca starea ta se agraveaza oricand intre timp, mergi la medic. Sambata si duminica poti apela la o camera de garda a unui spital, in caz de absoluta necesitate.

| pisicutzamik a răspuns:

Sa nu ai sinuzita, ai grija

| TheFucker a răspuns:

Este din cauza curentului, sau inceputul unei raceli.

| deathnote001 explică:

Multumesc foarte mult pentru raspunsuri, ceaiul m-a ajutat foarte mult happy