| George_David_1987 a întrebat:

De aproape o luna am o problema. De fiecare data cand mestec sau apas pe maseaua dreapta de sus ma doare foarte tare (presupun ca mi-a ajuns caria la nerv), iar de atunci simt ca am pulsatii la tampla, la falca dreapta jos, langa dinti, si langa ganglioni. Am 13 ani, nu fumez nici nu beau. Nu stiu cum sa scap de durerea asta. Va rog sa ma ajutati si fara raspunsuri gen du-te la dentist.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Pai si ce raspunsuri ai vrea? O formula magica prin care sa scapi de carie si de durere? Nu ai cum sa scapi fara dentist, trebuie sa mergi, sa vada daca mai poate salva ceva din maseaua aia sau sa o scoata. Ce alt raspuns astepti?

| George_David_1987 explică (pentru CuriousStuff):

Am vrut sa vad ce am ca sa stiu la ce să mă aștept... straight face

| CuriousStuff a răspuns (pentru George_David_1987):

Sa te astepti la o vizita la stomatolog cat mai repede, un drenaz ca sa scoti puroiul si infectia de acolo si pe urma o plomba sau o extractie, depinde cat de afecata e maseaua.