| ralucissima a întrebat:

Ma dor dintii din partea de sus a maxilarului si am impresia ca am si gingiile umflate. Nu imi trece cu antinevralgic, ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| devine a răspuns:

Antibiotice date pe net...frumos, bravo! si Aulin... nu mai luati Aulin! nu degeaba e interzis mai peste tot in lume! Ia jumatate de plic de Flamexin dizolvat in apa si incearca sa dormi air maien du-te la stomatolog sa-ti recomande EL un antibiotic; poti sa incerci si cu Vidan daca ai mai multa incredere (E tot un antiinflamator care chiar are in indicatii afectiunile dentare); si mai degraba ar fi de recomandat Amoxicilina daca te roade sa iei un antibiotic neaparat, fara reteta. dar o noapte nu mori fara antibiotic zic eu

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Fuga la stomatolog!
Inca n-ai ajuns?

| gabriela a răspuns:

Tine in gura cat poti ceai de musetel, repede! Ar fi bine si cu ossidenta de la farmacie... poate maine!

| Mirii (:. a răspuns:

Ai facut cunostinta cu dentistul sa vada ca ai?raised eyebrows. De nu la cabinet urgent inainte sa se agraveze.

| Narfundo a răspuns:

Nu mai sta in curent.

| TzuTzu_2341 a răspuns:

Ia rovamicina tratament
si pentru calmarea aulin/nurofen