| AnemonaP a întrebat:

Ma epilez de la 11 ani jumate pe picioare.Acum am 12.Asta-vara ma epilam in fiecare zi cu lama de ras.Anul acesta in aprilie am inceput sa ma epilez cu epilatorul, dar intr-o ora nu am reusit sa -mi epilez ambele picioare.Doar putin.Am epilator Wizzit. Dupa ce ma epilez imi raman bubite rosii.Ma doare, este a 2a oara, dar pe de alta parte nu stiu ce sa mai fac.Nu ia toate firele de par.Cine ma ajuta si pe mine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LightBlue a răspuns:

Trebuie sa ai rabdare sa te faci cu epilatorul! bubitele rosii apar tuturor dupa epilare, eu aplic gheata si dispar mai repede.
cu lama nu`i bine zilnic -_-! si epilatorul ia toate firele de par dar trebuie sa stai intr-un loc luminat astfel incat sa le vezi pe toate! daca mai raman fire in urma pentru asta ai lamawinking.
funda?

4 răspunsuri:
| emy a răspuns:

Nu stiu ce sa-ti zic.Singurul lucru pe care pot sa ti-l spun este sa nu te mai faci niciodata cu lama.Eu m-am facut de doua ori cu lama si mi s-a indesit de numa numa.Si numai eu am patit asta, ci multi oameni.

| sonya a răspuns:

Pai cam asta e treaba. Uneori de la epilator iti mai cresc si fire de par pe sub piele. Bubitele rosii pot fi si de la iritatie. Dupa ce te epilezi poti folosi o crema pentru asa ceva. Nu mai da cu lapa pe picioare ca la 18 ani nu va fi de bine crede-ma. Daca tot suporti de ce nu te duci sa te faci cu ceara. E mult mai bine si dureaza si mai putin. Cat despre epilatorul respectiv daca nu ia toate firele de par nu prea ai ce sa fac. De obicei dupa o perioada lunga de timp incep pensetele sa se toceasca si sa nu mai apuce bine parul. Probabil e unul mai vechi. Insa, parerea mea sa te duci la salon cu ceara. Daca vrei sa continui cu epilatorul iti recomand sa iti cumperi unul. Daca parul creste repede incearca sa il tii din scurt. Sa zicem sa te epilezi 1 data pe saptamana. Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu exact de ce epilatorul nu taie toate firele dar acele bubite rosii inseamna ca se deschis porii si pe data daca scoti cosuri sau puncte negre si parul daca il speli nu poti iesi cu el la frig pentru ca ai porii deschisi si poti raci.Te poti da cu o crema pentru pori, o crema specifica.

| Alyssax a răspuns:

Sincera sa fiu, mi-as fi dorit sa gasesc pareri despre acest produs inainte ca eu sa-l comand. Este o mare prostie si nu-l recomand nimanui. Exceptand faptul ca dupa ce l-am comandat cu suma de 160 lei de la MediaShop Romania, am vazut pe alte site-uri acelasi produs de 3 ori mai ieftin. Am asteptat 3 saptamani acest "minunat" produs. Dupa ce l-am primit, in sfarsit, l-am incercat. De 2 bani e mult spus. Am vrut sa ma pensez cu el, dar insistam la un firicel de par cate 20-30 de secunde. N-are nicio treaba cu publicitatea facuta la tv. Pentru ca ma grabeam, am continuat sa ma pensez cu penseta si o perioada nu l-am mai folosit. Ieri, cand sa incerc sa-l folosesc din nou, SURPRIZA! Aparatul era mort. I-am schimbat bateriile si nimic. O contactez pe o lady, pe care o contactasem si cand comandasem produsul si-i zic de problema. Mi-a raspuns ca nici vorba de returnat banii pentru ca asta trebuia sa se intample in termen de 10 zile de la intrarea in posesia aparatului. A zis ca-mi vor da un alt Wizzit la schimb, dar ce sa fac cu o alta porcarie de aparat? Asta imi va fi invatatura de minte. Produsele comandate prin intermediul publicitatii la tv sunt de proasta calitate.