| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy! Am 13 ani si am parul saten deschis iar parul` de pe picioare e blond si nu se prea se obs pentru ca am tenul mai deschis... Dar au inceput sa apara firele negre I don't want to see si as vrea sa ma epilez pentru ca vine vara ...si sa port pantaloni scurti fuste etc. Ce spuneti? Sa o fac? daca da.Cum [ ceara epilator lama ] big grin. Funda:*

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Utilizează Karaver, decolorant al părului de pe corp pentru o perioadă de timp și apoi te faci cu ceară sau aparat de epilat pe bază de pensete.
Exclus cu desăvârșire lama sau crema de epilat.
Pa, pa.

| fluturas a răspuns:

Da, dar nu cu lama
cu epilatorul zic eu ca e cel mai bine happywinking

| Graphee a răspuns:

Nu lama.
In niciun caz.
De ce?
O sa creasca mai mult.
Ceara.
Daca vrei sa te doara, fa cu ceara.
Cu epilator, e ok.
Si cu crema de epilat. (Veet, Farmec...)

Bafta!
Si o zi buna.

| Pancake a răspuns:

Buna kiss eu zic sa o faci, e destul de aiurea sa mergi pe strada si sa vezi o fata neepilata, mai ales ca ai spus ca ti-au aparut fire negre. Nu folosi lama, cel putin nu prima oara. Ceara si epilatorul sunt de durata. Pe mine ma doare mai putin cu epilatorul, acum aproape ca nu-l mai simt. Lama n-o folosi decat in caz de urgenta, cand nu ai timp si esti foarte grabita in rest n-o prea recomand; ingroasa firul de par si creste mai des si mai rapid.
Sper ca te-am ajutat. Succes. kiss

| Specialsnowflake a răspuns:

Cu crema depilatoare cu toate ca's baiat da nu pot suporta parul de pe picioare:laughing)