| anonim_4396 a întrebat:

Ma intepat o albina de deget acum 2 zile si am scos acu din deget dar ce ma intereseaza pe mine este ca nu ma mai vindec nu mi s-a intamplat niciodata ma mananca intruna degetu am dat cu spirt,sare.gheata nu mai stiu ce sa fac ajutati-ma daca stiti si am spart si besica si curge apa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fabiola a răspuns:

Se vindeca, dar in timp! Nu zgandari locul, foloseste spirt mentolat!

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Nu ai ce face cu alea.

Cauta la farmacie o crema cu metilprednison. Da o iei pe propria raspundere, ca eu n-am de unde sa stiu ce tolerezi tu si ce nu.

| protos87 a răspuns:

Pentru început cred că ai nevoie de un antiinflamator și un antialergen. Mergi la o farmacie și cere un sfat, sunt multe produse care te pot ajuta și se eliberează fără rețetă.