| vanatorul a întrebat:

Ma interesa daca pot consuma alcol pentru ca tratamentul care il iau nu are nici o treaba cu simptomele mele am fost la medic si mi-a zis ca nu am nimic?
ce parere aveti
?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu poti consuma nici un strop de alcool cu Aerius si Miofilin. Ambele interactioneaza in mod periculos cu alcoolul.

| mihaa a răspuns:

Lasa dreac bautura, macar atuncii cand faci tratament, sau vrei sa anuleze din efectul medicamentelor?

| retouchan a răspuns:

Hey!
Daca ai tratament cu antibiotice sub nici o forma nu ai voie sa consumi alcool, daca sunt pe baza de plante sau altceva si ti-a spus doctorul ca nu ai nimic poti sa consumi linistit/a happy
ByebYe!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alcolul potentzeaza efectul medicamentelor, daca doctorul ti-a zis ca nu ai nimic cum de ti.-a dat medicamente? e ilogic, nu?

| AndreeaBia a răspuns:

Eu ti-as recomanda o doza mica de alcool, nu are ce strica, dar nu una mai mere.