| Marius444 a întrebat:

Ce parere aveti despre alcol? poate fi un mijloc bun de socializare?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Alcoolul e un produs letal sa zicem, face rau organismului cu trecerea aniilor si nu e cel mai bun prieten al omului. E o cheltuiala de bani fara rost pentru cei care cumpara in loc sa-si ia un parfum bun sau o haina dar baga la greu alcool si tigara apoi vine vorba ca nu mai au bani.

| ToKen a răspuns (pentru mgtow):

Nu stiu daca este un mijloc bun de socializare, poate ca te face mai amuzant sau curajos dar de asemenea iti poate scoate la iveala si o parte mai neplacuta a personalitatii tale.
Daca vrei sa socializezi, fa-o cand esti treaz.

| mgtow a răspuns (pentru ToKen):

Eu nu-s alcoolic.

April
| April a răspuns:

Desigur,fiindca dezleaga limbile si anuleaza reticentele.Problema e ca,dupa "socializare",cel ce a vorbit regreta,daca-si mai aminteste, iar cel ce a ascultat se amuza, daca a fost treaz.Concluzia:prieteniile de pahar dureaza doar cat acesta e plin...

| elasexygagica a răspuns:

Dalove struck vrei sa iesim la un pahar de vin si sa incheiem cu un festiv plin cu lapte?love strucklove strucklove struck

| wintermee11 a răspuns:

Alcoolul a fost, este si va fi mereu sursa de scandal in orice imprejurare.Alege sa fi ceea ce esti, sa ai tot timpul simturile treze.sa nu iti dicteze aburi alcoolului ce sa scoti pe gura.Alcoolul te face ridicol chiar penibil.In opinia mea, alcoolul ramane la fel de periculos ca orice alt drog ilegal.

| ChioruL14 a răspuns:

Dhaaa?!?! cand te duci intr-un bar doar nu stai s-o arzi ca homo cu sucul in fata, trebuie sa bei.