| dodo31 a întrebat:

Ma jucam cu un prieten cu un stetoscop si din greasla el a dat cu mana de stestoscop mai tare si eu am scos repede din urechenu am patit nimic grav dar urechea stanga ma ca cam doare maine ma duc la orl si mai vad dar pana atunci niste rasp nu a curs nimic sance ceva nu. se poate sa se fi fisurat ceva sau unde se afla timpanu in ce ureche

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bulin a răspuns:

Timpanul este situat la sfarsitul canalului auditiv extern... poate fi un soc oricum daca mergi la orl iti va spune medicul exact ce ai patit... nu te speria va trece

6 răspunsuri:
| bulin a răspuns:

Cu placere si stai linistit tongue

| ombladon a răspuns:

Te uiti prea mult la desene laughing ...stetoscopul amplifica sunetul dar nu atat de tare ca sa te doara urechile...

| filaret03 a răspuns:

Da du-te rapid la doctor sper sa nu patesti ceva grav!
Bft!

| dodo31 explică:

Poate scuze

| dodo31 explică:

Nu mai am avut o durere de moment mai puternica mersi mult bulin

| dodo31 explică:

tongue in dimineata asta tot ma mai tine asa o durere dar mai mult e incomoda decat dureroasa matusa mea a patit la fel si mi-a spus ca senzatia asta v-a trece in cateva zile