| LoveForShania a întrebat:

Mi-am bagat in ureche cercei de tinichea ( ei par de argint dar nu sunt).
i-am purtat posibil 3 saptamani! Acum. urechea stanga ma doare ingrozitor, daca o ating ma doare foarte tare, chiar s`a inrosit. mi-a si curs sange de la ureche.
Care poate fi cauza?
Daca se vindeca mai pot purta tinichea?(sunt modele foarte frumoase)

P. S-mentionez ca pana acum am purtat aur.

Răspuns Câştigător
| bluerose a răspuns:

Si eu pateam asa cand imi puneam "tinichele" in urechi, dar acum inainte sa-i pun imi ung urechea si cerceii cu spirt sanitar si nu mai am probleme.

11 răspunsuri:
| nirvanacartof a răspuns:

Ar fi bine sa ti scoti din urechie, dar pana ti se vindeca trebuie sa iti pui ata ca sa nu ti se astupe gaura, si sa porti aur ca asa sunt si eu iar mama imi spune ca nu am voie sa imi pun tinichiele in urechii. O prietena de- a mea asa a patit ca tine si cum ti-am spus sa faci asa a facut si ea si acum s-a vindecat si nu mai are nimica dar nu mai poarta tinichele ci aur.

| criss:) a răspuns:

Ori urechea ta nu suporta alt fel de metale in afara de aur, ori este o perioada de 'acomodare' a urechii...ai putea sa te dai cu o crema hidratanta in locul ala sau sa orti din nou aur.

| Yarinn a răspuns:

Cel mai bine este sa nu mai porti cercei o vreme si sa te dai pe rana cu o crema antiinflamatoare.Am patit si eu asa, si recomandat ar fi sa nu mai porti din tinichea. Sper ca in curand sa te simti mai bine.

| Katiee^^ a răspuns:

Ai facut o infectie. Nu mai purta o perioada cercei sau si mai bine, poarta de aur. In cel mult o luna iti va trece happy. Si eu am trecut prin asta.
Sper sa-ti treaca cat mai repede happy!

| Alexandra_1264 a răspuns:

Dc nu porti argint? nu e scump si sunt mii de modele frumoase.indicat este sa nu porti "tinchea"deoarece locul respectiv se va infecta de fiecare data:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puneti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi-am cunparat eri o pereche de cer cey de tinchea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O sa iti treaca dar iti recomand aurul sau argintul tinichelele pentru persoanele sensibile nu sint de purtat pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am patit asa si am purtat aur apoi ii dadeam jos si purtam tinichele dar maxim 14 ore si acum nu mai am nimic.

| mik1 a răspuns:

Posibil ca urechile tale sa nu suporte decit aurul si argintul.
poti sa incerci asta alternind cercei din diverse materiale si asa poti afla raspunsul

| mik1 a răspuns:

Posibil ca urechile tale sa nu suporte decit aur si argint(iti spun asta din proprie experienta).
Poti afla asta incercind sa porti alternativ cercei din diverse materiale si vei afla raspunsul singura.