| hândel a întrebat:

Ma mananca capu' de vreo 2 ore de-mi vine sa ma scarpin cu razatoarea. E posibil sa fie alergie de la vreun ingredient al samponului de par?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună
... sau de la apă!
Schimbă șamponul și dacă mai ai aceste mâncărimi consultă de urgență medicul dermatolog.
Sănătate și un scalp "cuminte".
Pa, pa.

20 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Salut!, poate e vb. de paraziti, paduchi!, iar in cazul acesta te razi!

| mioara a răspuns:

Schimba samponul esti alergic.

| Barajag a răspuns:

Cred ca ai paduchihee hee... daca nu vrei sa te razi in cap, spala-te cu gazbig grin

| Gregory a răspuns:

Eşti hipersensibil la un ingredient din şampon! Sau te-ai spălat cu apă care avea o concentraţie de clor mai mare decât în mod normal!

| hândel explică:

laughing N-am fratilor paduci, lindini si alte alea, niciodata n-am avut. Ma mananca capul doar, nu stiu de ce, dar ma mananca rau. sad Multumesc pentru. sfaturi. Voi lua maine atitudine daca nu-mi trece. happy

| princess a răspuns:

Buna! probabil ai vreo iritatie de la vreun produs sau ceva foloseste un sampon special recomandat de farmacista sau doctoru dermatolog! iar in ceea ce priveste faptul ca ai putea avea(paraziti) nu te lua dupa ceea ce au zis unele persoane aici din cate vad, nu e necesar sa iti tai parul. sa te razirolling on the floor))am si ras cand am vazut asta! am mai avansat fratilor.laughing)exista in farmacii un produs special pentru lindene sau paduchi pe care ti-l aplici dupa instructiunile de folosire si gata ai scapat! success si nu iti taia parul in caz de asa ceva,, si nici nu ti-l strica aplicandu-i gaz!

| ing. a răspuns:

E cel mai posibil sa fie alergie la vreun sampon de parwinking! Incearca sa schimbi samponul, iar daca nu functioneaza, du-te la farmacie sau la doctorul dermatolog sa iti recomande ceva potrivit!winking

| DeeAnna. a răspuns:

Cel mai posibil. Dar poate fi si o alta alergie, nu numai de la sampon. Du-te cat mai repede la un medic...winking

| mada. a răspuns:

E posibil, mai bine, ca sa fii sigur consulta un medic:-)

| cici_6785 a răspuns:

Cum a zis ursulika si apoi da-ti fochappy

| alabala a răspuns:

Ori asta, ori ai paduchi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai mult ca sigur ca te-ai spalat la cap cu sampon de pisici.Razatoarea este buna doar daca lindinile ajung la mai mult de 2 pe cm cub, daca te mananca rau de tot trebuie sa te epilezi, se rezolva cu ceara fierbinte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

...asa e cum zici tu, dar sa stii ca ceara fierbinte face minuni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te la medic, dar poate ai schimbat foarte des samponul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai posibil e de la sampon sau par nespalat la timp sau in cele mai dese cazuri ce provoaca mincarimea e matreata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalate cu sampon de urzica este foarte bunn il folosesc de cand sunt mica si nu am problemee.

| justme_2041 a răspuns:

Nu stiu. poate ai paduchi...sau ai matreata multa... spalate cu sampon dala de urzicabig grin

| alice_2941 a răspuns:

Draga ai paduchi!
am avut si eu odata
sa te speli cu un sampon te duci la farmecie si e un sampon anume
daca vrei sa iti mai dau indicatii:oops.aly23

| dianadia12 a răspuns:

Posibil. Incearca sa te speli cu un sampon cu aloevera. Daca nu merge du-te la medic

| babanaumadalin a răspuns:

Mergi la un doctor te rog...