| Gimmy97 a întrebat:

Ma mananca foarte tare palmele si mi-au aparut niste bube (putine la numar momentan) pe maini si degete, care de asemenea ma mananca.
Cred ca am facut alergie la salam, ca am mancat cam mult in ultimele 2 saptamani. Voi ce credeti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Samariteanul a răspuns:

Daca ai mancat salam in cantitati mari,(si mai mult decat orice alt aliment) atunci da, e clar de la salam.Iti face rau la rinichi si la ficat, iar ca repros din partea lor primesti bubele alea si mancarimile.Iti recomand sa treci pe fructe si legume cateva zile, neaparat, pentru ati reveni la normal si dupa sa schimbi alimentatia si sa elimini salamul din ea. Sper ca te-am ajutat.