| Usgs a întrebat:

mi-au aparut niste bube mici si rosii pe maini si putin pe picioare, ma gadila mai mult pe maini, i-am zis mamei si mi-a zis ca am o alergie si sa nu mai mananc chipsuri si alte prostii, aceste bube imi apar doar vara (iar vara ma dau cu ceara pe maini credeti ca e de la ceara)sau de la altceva? Si maine ma duc si la analize la sange se poate vedea acolo de ce am bubele? Si mai am si herpes la buze doar ca imi apare doar toamna in caz ca are legatura cu bubele de pe maini.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| utilizator6969 a răspuns:

Salut, s-ar putea sa ai rinita alergica, ca si mine. si eu sunt ca si tine, si mi se intampla doar vara, iti recomand un control la un specialist in asa ceva. oricum nu trebuie sa te sperii indiferent de ce ar fi, pana la urma viata merge in continuare big grin

| Celcestietot a răspuns (pentru utilizator6969):

Nu cred ca este de la rinita alergica.

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Buna! Poate ca esti in crestere sau cauza este de la epilat. Esti baiat sau fata?

| Usgs explică (pentru Celcestietot):

16 ani fata

| Celcestietot a răspuns (pentru Usgs):

Inca mai esti in perioada de crestere, este normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da poate fi de la ceara de la epilat foliculita

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Sa ghicesc, si tu tot de la parinti ai herpes bucal?

| cristian200313 a răspuns:

Poate te-ai epilat, si de aia iti apar.
Ori esti in crestere, si este normal.
O seara buna.