| anonim_4396 a întrebat:

Ma, mananca zona intima ce sa fac? ii ceva grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai o infectie, eventual cu Candida. Ar trebui sa te vada medicul de familie, pentru inceput.

Abh
| Abh a răspuns:

Daca esti fata, du-te la ginecolog, ai facut o candidoza vaginala si ai nevoie de tratament local.Pana ajungi la medic, fa bai locale cu apa calduta in care pui 1 l-ta bicarbonat alimentar la un litru de apa, iti va mai reduce pruritul.

| EUSIATIT a răspuns:

Spala te cu bicarbonat de sodiu pune in apa calda si te speli o sa ti atenueze mincarimea. mergi la medic. poate ai agergie la detergenti nu ai limpezit bine lenjeria intima sanatate

| kr.mdy a răspuns:

Sant multe motive pentru care ai macarimi, pana una alta, spala-te cu bicarbonat de sodiu alimentar(o lingurita la jumate de litru apa fiarta si racita)iti va lua mancarimile momentan dar va trebui sa iei medicamente, ovule, unguente etc.

Răspuns utilizator avertizat
| Gaviota a răspuns:

Ai o infectie.si mie mi sa intamplat.sa te duci la medic urgent.denisa