| AvalohAlyn a întrebat:

Ma simt cam obosit mereu chiar daca destul, uneori si mai mult.Alimente sau produse care sa iti dea energie? Ce poate sa imi dea energie? Vitamine am luat, efervescente (Supradyn) dar fara rezultat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimic nu iti da in special energie. Trebuie doar sa ai un regim echilibrat de viata.
Sa dormi suficient, dar nu prea mult, trezindu-te mereu la aceeasi ora, cat mai dimineata, sa mananci echilibrat, incluzând in alimentatie multe fructe si legume de sezon, lactate de buna calitate si carne slaba, sa stai cat mai putin la televizor, calculator, telefon, sa fii cat mai activ, sa stai cat mai mult in aer liber (minim doua ore de efort fizic intens pe zi, de preferat in aer liber fac minuni).

| Donsavas a răspuns:

Suplimentele cu hidroxitriptofan, precursorul serotoninei te ar ajuta pe tine, pentru producerea si recaptarea serotoninei de care ai nevoie. Ai avea o stare de dispozitie mai buna si ti s ar reduce pofta de mancare.