| KubetiiOO a întrebat:

Ma simt cam rau! Am vomitat de dimineata si m-a durut un pic burta! Ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raniia a răspuns:

Poate fi o indigestie(după o masă copioasă,sau un consum exagerat de dulciuri,cafea,sau consumul unor alimente alterate). Poate fi un simptom al unor boli(gastrită, ulcer sau medicamente antiinflamatoare, contraceptive). Poti lua metoclopramid 10 mg 1 tb.(dacă esti copil o jumatate de tabletă),regim alimentar(alimentatie usoară fară accid, dulce, sărat)Mult lichid fără zahăr!

6 răspunsuri:
| andreeei a răspuns:

Mananca fructe si legume (in speciala lamaie) si consulta un farmacist, Sanatate

| KubetiiOO explică:

Va multumesc!happykiss

| Nini_2117 a răspuns:

Te duci la doctor

| Nini_2117 a răspuns:

Cum am spus cel mai ine e sa te duci la doctor, doarece in afara de doctor nimeni nu iti poate da un raspuns mai bun

| JoeTPU a răspuns:

Probabil ai mancat ceva in scarba!
Mai bine ia o pastila, daca nu-ti trece du-te la doctor!
Nu uita mananca multe fructe si legume!:X:X
Sanatate!:*

| laurik_5214 a răspuns:

Pai poate este vreo indigestie incearca sa mananci cat mai multa lamaie si sa iti faci un ceai de tei cu lamaie iti va trece greatawinking