| Roxanabuiltforsin a întrebat:

Ma simt obosita si ma doare gatul si capul. nu am nici o putere? oare sa fie o raceala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Da, ia un paracetamol, ceai caldut nu fierbinte si miere de albine cu lamaie.Maine te duci la medic pentru consult.O noapte linistita si-ti doresc sa te faci bine!

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Pot fi simptomele unei răceli - remediul indicat de Raniia este BUN momentan - dar să NU foloseşti lămâie deoarece IRITĂ gâtul.

Iar pentru durerea de gât poţi lua : Florisept, Faringosept, Propolis + Vitamina C, Oropivalone, Strepsils, Tantum verde, etc. - sau, dacă NU ai aşa ceva acasă ( şi nu merge cineva la farmacie să-ţi cumpere ) poţi înghiţii treptat o linguriţă de miere ( chiar înainte de culcare, fără să mai bei ceva după ).

Mâine să mergi la medicul de familie pentru diagnostic şi tratament.

Răspuns utilizator avertizat