| bogdan324 a întrebat:

Ma ustura gatul si abia pot inghiti ceva, ce remediu imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Natashha a răspuns:

Stoarce o lamaie si pune o lingurita de miere, pune-le intr-o cana si deasupra lor umple cana cu apa fiebinte. apoi amesteca si bea usor, usor. e simplu si eficient! happy

6 răspunsuri:
| ?ndrei a răspuns:

Daca ai impresia ca e de la raceala atunci un galbenus de ou cu zahar merge.

| StefanDaniel95 a răspuns:

Foloseste Bioparox... este cek mai bun remediu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!

eu folosesc Tantum verde spray și tantum lemon pastile.

| Yoyolovesblue a răspuns:

Multe ceaiuri naturale ( de tei ar fi de preferat) si miere cate o lingurita un fiecare dimineata pe nemancate.

| MaxMan a răspuns:

Ceaiuri cu miere, multe, si Poti incerca si cu tantum verde, pastile

| AllllleeeexAndraaaa a răspuns:

Stoarce o lamaie bine de tot intr-o cana cu apa calduta, si fa gargara, sau pune sare (daca nu ai lamaie) si fa gargara asa.Pentru durerile in gat, lamaile sunt foarte bune, in 2-3 zile iti trece,daca mananci lamai,sau faci gargara cu zeama lor si apa, cum am scris mai sus! si mierea este foarte buna, si galbenusul de ou cu zahar bine frecat.sunt niste remedii naturiste, si foarte eficiente!