| Andreeaea19 a întrebat:

Ma ustura ochii cateodata, o fi de la telefon, pc? Remedii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Exista diverse chestii pe chorme pentru protecția ochilor, eu mi-am pus windows in negru, o data la 30 de minute ma anunță sa iau o pauza, ceva trebuie facut, du-te la oftalmolog daca durerea e puternic, ai amețeli, vezi in ceata

| J0B0MAT a răspuns:

Da,se poate.Incearca sa faci mai multe pauze cand stai la calculator, sa iti tii ochii inchisi cateva minute.Cauta la farmacie si niste picaturi; pe mine ma ajuta cand imi simt ochii obositi.happy

| William a răspuns:

De la telefon, ca remediu nu ai decat sa nu il mai folosesti.

| OoBunnyoO a răspuns:

Da. De regula cand ne uitam la ceva anume, nu clipim suficient si ochii se usuca. Poti incerca sa clipesti mai des sau sa cumperi de la farmacie niste picaturi pentru ochi.

| Anonimuserr a răspuns:

Porți ochelari de protecție.
Cumpără ochelari cu lentile antireflex.