| anonim_4396 a întrebat:

Mai am cateva cojite de la varicela pe corp,dar nu multe, 2-3.Mai sunt contagioasa? Pot sa ies din casa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Mirunna_8231 a răspuns:

Pai..presupun ca poti iesi din casa.Si eu am avut varicela acum jumatate de an si am iesit afara cu acele 2-3 cojite si nu a dat inapoi varicela si nici nu a luat nimeni de la mine.

1 răspuns:
| a34123 a răspuns:

Hello! Probabil ca nu mai esti contagioasa. Dar e bine sa astepti in casa toata perioada spusa de medic. Din ce stiu eu, bolile astea se complica daca iesi afara. E posibil ca aceste cojite sa fi ramas pentru ca te-ai scarpinat si sa se vindece mai greu. In orice caz, ai grija sa nu rupi chestiile alea, pentru ca ramai cu semne laughing!