| killthemwithcolors a întrebat:

Mai de mult mi-a intrat un ciob in degetul mare de la picior, cred ca a atins un tendon pentru ca nu-l pot indoi, credeti ca de aceea am si mersul nu foarte anormal, intreb aici, dar tot voi merge la un doctor.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu mai intreba aici, pentru ca de ti-a fost sectionat tendonul, operatia trebuie facuta in 24 de ore, ca sa nu ramai cu degetul ala teapan. Asa ca, fugi la spital!

1 răspuns:
| untu a răspuns:

Mergi la medic pentru operatie! De ce ne întrebi pe aici?