| Siracuzia a întrebat:

Maine merg patru-cinci ore cu microbuzul pana la Tulcea. Ce sa fac sa nu-mi fie rau pe masina? De obicei nu vars, dar am aceea senzatie ca un nod in gat, simt ca imi vine sa vars.Nu-mi placeelaughingFunda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu patesc la fel si stiu cum e. Dar daca bei 2 pastile dimineata inainte sa pleci nu mai ai nimica. Si daca nu consumi sucuri cu acid sau daca nu mananci salam etc. nu mai ai nimica. Mai stiu pe cineva care asculta muzica in casti si nu ii mai este rau deloc! happy Funda?

3 răspunsuri:
| rolfenstein a răspuns:

Mda si eu am problema asta cu drumul lung.intreaba la farmacie de niste pastile sau ia o lamaie la tine.o sa iti ia greata.

| adiina11 a răspuns:

Sunt de acord cu AdutaPunk

| Bee123 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu AM RAU DE MASINA.Eu de obicei, inainte cu jumatate d eora sa ma urc in masina iau pastile de rau de masina dite la farmacie si cere-i,, pastile de rau de masina'' eu ti le recomand pe Emetin dar stiu ca in afara de acestea mai sunt si altele, iar daca tot iti este rau manaca ceva acru sau date cu servetele umede racoritoare pe fata.Sa stii ca la mine functioneaza.Succes! SPER CA TE-AM AJUTATlove struck