| 1Q a întrebat:

Maine plec la mare insa ieri am racit, azi ma simt bine cred ca mi-a trecut insa raceala de iaeri nu mo durat gatu am avut diaree si o tuse insa tusea este o problema mai veche, vreau sa stiu fiindca n-am cand sa merg la doctor pot sa inot in mare in conditiilea astea nu mai am febrea si ma simt bine insa tuse tot ma sacaia insa aceasta tuse o am mai de mutl de al inceputu lunii, FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Grey96 a răspuns:

Buna! Daca ai diaree poti sa iei Furazolidon( citesti pe prospect modul de administrare) si poti sa ti regim alimentar cateva zile ( vreo 2-3). Regim alimentar adica: Bei ceai de menta, mananci covrigei si sticsuri, branza dietetica, supa de pui, orez fiert sau pus la cuptor. In ceea ce priveste febra ( daca mai ai) poti lua Algocalmin sau Nurofen. Tusea s-ar putea sa nu fie de la raceala ci de la vreo alergie. Sper ca te-am ajutat si distractie placuta la mare!

| miki13 a răspuns:

Da,poti dar foarte putin.