| JokoSmile a întrebat:

Hi. Am racit. Ma doare gatu de ieri sad. Dar problema e ca maine ma duc la un bal de boboci unde chiar vreau sa merg, dar am o stare asa naspa. Ceva remedii naturale ca pana maine sa isi faca efectu. Va rooogbatting eyelashes. Chiar am nevoi sa imi treaga gatu urgent sad.
Peace >big grin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HyperionCo a răspuns:

Nu incerca produse naturale de pe o zi pe alta, pentru ca nu vei vedea niciun efect. Remediile naturale au efecte bune pe perioade de cel putin cateva zile, sa zicem. Incearca sa iei un plic de terraflu(cel mai bun)/fervex/coldrex. Si dupa ia si suge (supt, nu mestecat/inghitit) Trachisan, fara sa bei lichide cam 30min, dupa (e ieftin, si eficient).

Problemuta e ca, tu ai gatul imflamat si te duci la bal unde se fumeaza si iti vei irita gatul si mai tare. Ziua urmatoare, o sa te doara mai rau gatul, dar daca te-ai distrat bine, ce mai conteaza big grin

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Abstract123456 a răspuns:

Pai si pe mine ma doare gatul rau de ieri.si am fost la farmacie si mi-a dat niste dropsuri pe baza de plante.se numesc Doktor Mom ai e 9 lei cutia cu 20 de dropsuri.si pot spune ca mi-a trecut in proprtie de 90 %

| VeronicaLL a răspuns:

Eu aveam probleme cu gatul mereu, cum se facea putin frig afara cum gatul meu.se facea praf. Nu isi mai faceau efectul pastile gen hexoraleten, strepsils si toata gama astora de se gasesc pe piata farmaceutica. Am incercat Salvigol (este pe baza de plante), nu are niciun efect secundar (cum au celelalte). Eu de atunci nu am mai racit deloc (a trecut aproape 1 an). Este o cutie cu 3 blistere si costa in jur de 35 lei. Cred ca poti cumpara doar un blister (ca eu desi am cumparat toata cutia am folosit decat unul).

| alexe1 a răspuns:

Bea un ceai cald de menta si tei ia o aspirina si poarta ceva la gat mie asa imi trece