| Damma a întrebat:

Mama a fost diagnosticata cu cancer colorectal, de risc mediu. Ce se poate face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bun va fi sa faca anus contra naturii si chemo \9 inainte si dupa ca sa nu se raspandeasca
\mama mea a avut o formatiune foarte mica care la brima biopsie iesise negativ si apoi positiv cand au extirpat-o; nu am crezut ca va recidiva dar acum dupa 4 ani are metastaze multiple abdominale si mai recent la oase; din ce stiu eu singura metoda care poate rezolva e extirparea completa; anusul contrea naturii nu e o operatie asa de speriat pe cat ai crede si in multe cazuri tranzitul poate fi refacut dupa 6-8 luni; daca stii ca are ceva istorie cu probleme de ficat ai mare grija ca metastazele hepatice sunt primele care apar dupa asa ceva; \multa \sanatate

3 răspunsuri:
mariana
| mariana a răspuns:

Mama ta trebuie sa urmeze tratamentul indicat de mediul oncolog, pentru ca numai in acest fel poate fi solutionata afectiunea pe care o are.
In plus iti fac cunoscut ca, in Formula As nr.859/martie 2009, a aparut o pagina intreaga despre Tratamentul cancerului de colon, pe care ar fi bine s-o consulti, unde se propun diferite terapii naturiste. Formula As poate fi accesata prin Internet si vei afla ce este de facut si ce regim de viata poate fi urmat pentru a nu se prolifera celulele canceroase. Multa sanatate si succes.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Trebuie sa urmeze tratamentele date de medicul oncolog si sa se opereze(daca este cazul). Trebuie sa urmeze chimioterapia si sa aiba un regim alimentar.

| mioara_1431 a răspuns:

POATE INCERCA PRIN MEDICAMENTE DIN PLANTE UN REMEDIU