| Anafjfj a întrebat:

Scaunul tip creion este cauzat doar de cancer colorectal? Sau poate fi și din alte motive?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Mergi la medic pentru a afla daca e cancer sau nu.Aici nu exista persoane care au studiat medicina.

| Anafjfj explică (pentru dullcat):

La RMN se vede dacă e cancer? sau trebuie colonoscopie neaparat?

| StoicAnalysis a răspuns:

Du-te la gastroenterolog. Poate fi orice.