| anonim_4396 a întrebat:

Azi dimineata am vazut urme de sange rosu aprins in scaun si pe hartia igienica!
Care ar putea fi cauza?
-Am 16 ani,nu am hemoroizi si nici dureri,nu imi amintesc sa fi consumat alimente care sa coloreze scaunul astfel!
-Am citit pe internet despre eventuale cauze si m-am ingrozit.
Voi ce credeti, exista risc de cancer colorectal la varsta mea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poți avea polipi pe colon și unul a fost lezat. Eu așa am pățit. Se constată la colonoscopie și se rezolvă.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fisuri anale. Nu e ceva de speriat.

| Moggy a răspuns (pentru anonim_4396):

Fisurile nu ar trebui sa dea dureri mari?

| anonim_4396 explică (pentru Moggy):

Nu. Hemoroizii sunt durerosi