| Mirelaaaff a întrebat:

Mama mea in varsta de 41 de ani e mereu trista. zice ca s-ar putea sa fie in depresie, dar nu vrea sa auda de psihologi. mai zice ca nu se poate bucura de nimic din viata. e bolnava si oare de asta? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi bine sa vorbesti mai mult cu ea, sa o incurajezi, sa ii explici ca ai nevoie de ea mult timp pe acest pamant.
Si eu sunt bolnava de 13 ani si nu ma dau batuta datorita ingerasilor mei.
Roaga-te pentru mama ta..are o varsta frumoasa si este tanara.
O seara frumoasa sa aihappy

3 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Stati at mai mult de vorba, scoate-o cat mai mult in parc!
Cere-i mereu sfatul, chiar daca crezi ca descuri singura.Important e sa se simta utila.Si aminteste-i mereu ca ai nevoie de ea, dar si ca poate conta pe sprjinul tau moral.

| ElenaSA a răspuns:

O boala atrage dupa sine si astfel de sentimente negative.

| Thira_Andrei_1998 a răspuns:

Incearca sa petreci mult timp cu ea si sa ii mai ineci amarul.