| angelinthedark a întrebat:

Dau fundita.sunt trista ca de o saptamana m-am desp.de prietenul meu din cauza ca l-am mintit si m-a prins cu minciuna. El zice ca inca ma iubeste ff mult dar nu poate sa ma ierte ca nu mai poate avea incredere in mine, si ca ar vrea sa ma ierte sa ne impacam dar nu ar putea ca nu il lasa inima, spune ca a avut incredere in mine si eu l-am tradat.Stiu ca am gresit si i-am zis ca imi pare rau dar din cate am obs mi-am dat seama ca e ff sigur pe el ca nu mai vr sa fie cu mine. A zis c al-am mintit de mai multe ori si acum nu ma mai poate ierta si ca oricum sunt singura fata care a iubit-o si pe care o va iubi mereu.Noi ne-am inteles super si am f mult timp impreuna, stiu ca ma iubeste ca mi-a dovedit asta, dar toate s-au dus de rapa din cauza minciunilor mele insa adv e ca era si el cam gelos si posesiv. M aiubeste, il iubesc, stim amandoi asta si totusi nu ma iarta, nu il inteleg.Si eu l-am mai iertat cand imi gresea.Si m-a iubit si ma iubeste, stiu asta, ma suna des, ne vedeam zilnik, o relatie cum rar intalnesti, dar s-a dus.definitiv.
In fine, ceea ce vr sa mentionez e faptul ca desi ne-am desp el ma suna in fiecare zi.Si zice ca vrea sa fim buni amici si chiar sa ne vedem la un suc din cand in cand, eu am zis ca mai bine nu ca asa nu il pot uita daca ne vedem.Bn,suntem amici, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ma sune zilnic, chiar acu o ora m-a sunat, si cica desi nu putem fi impreuna vrea sa fim amici dar mi-e totusi greu cand ii aud vocea, Oare dc ma tot suna asa des? In fiecare seara inainte sa adoarma ma suna si vb ff mult. Vb cu mine frumos dar nu uita sa imi aminteasca aproape tot timpu greseala mea. Oricum a zis ca de intors nu se mai intoarce la mine.Si atunci pentru. ce ma suna asa des? Ca amicii nu se suna chiar asa des, el ma suna de numa si aproape mereu plang dupa ce ii aud vocea, eu nu il sun deloc, dar el... oare ar mai fi o sansa pentru noi, sau dc credeti ca ma suna? Ce vrea de fapt? Credeti ca cu timpu ma va ierta si va vr sa fim iar impreuna? El a zis ca pot sa imi fac un prieten daca vreau ca e viata mea, el insa a zis ca nu mai vrea sa auda de pr si ca incearca sa ma uite dar nu poate asa usor.Ma intreb cum vr sa ma uite daca ma suna? Ce credeti, dc oare ma tot suna, exista vreo sansa pentru noi?

Răspuns Câştigător
| A.be.ce a răspuns:

Daca nu te.ar iubi, nu te.ar suna atat de des, si nu ati mai sta de vorba atat de mult. Ar trebui sa aiba incredere in tine daca te iubeste, si mai ales daca stie ca si tu il iubesti la fel de mult. Fiecare merita o a doua sansa. Cere. i lucrul asta si promite. i ca vei profita de sansa pe care ti. o va da, desi banuiesc ca i.ai spus de sute de ori ca daca va veti impaca, nu vei mai gresi in niciun fel. Oricum, cred ca pana la urma veti relua relatia, dar va mai trece un timp, pentru ca el sa uite ca ai gresit, sau cel putin sa treaca peste asta. Nu cred ca va da cu picioru la o relatie care spui tu ca rar se intalneste, dar asta in functie de gravitatea minciunii pe care i.ai spus. o. Poate l.ai dezamagit intr. un fel, poate nu se astepta la asta din partea ta, stiu eu!?

pa, pa

4 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

E normal ca inca te mai iubeste si nu poate renunta usor la tine!
Cu timpul, sentimentele o sa-i dispara si atunci va fi sfarsitul!

| SeNyS a răspuns:

Ca sa vezi si tu care sunt consecintele minciunii, intr-o relatie trebuie sa existe increderea.Intreaba-l de ce te tot suna daca nu vrea sa mai fie cu tine si mai spune-i ca nu esti de acord sa ramaneti amici ca ti-ar fi greu sa-l scoti din suflet, spune-i ca "asta e ultima data cand mai vorbim sper sa nu regreti decizia luata, si sper sa-mi ierti greseala"ceva e genul! Ai grija de tine:*

| alexa_4370 a răspuns:

Inca mai tine enorm la tine. de aia te suna asa des. S. a invatat cu tine de atata timp. E greu sa te dezatasezi de o persoana cu care ai stat ceva timp impreuna. Daca iti aminteste de fiecare data de minciuna pe care ai spus. o si iti zice CLAR ca nu mai aveti sanse de impacare. nu prea mai cred ca se va intoarce. straight face
Spune. i la telefon."tu cum ai de gand sa ma uiti daca ma suni non-stop? daca tot nu mai vrei sa ne impacam, macar lasa.ma sa te uit "winking eu asa ii ziceam in locul tau.
Sper ca te.am ajutat cat de cat si bafta multa!
Fundita? puppy dog eyes

| Dulke a răspuns:

Deci waw ce poveste frumoasa, baiathu vrea sa te tina in suspans sa te vada cum suferi si tu la fel cum l'ai facut tu pe el sa sufere, iar tu te vei duce sa va intalniti la un suc fac pariu ca atunci va veti impaka si ar fi frumos pritr'un sarut 'dmne dmne ce frum:X:X.si da te iubeste pentru ca tesuna ii este dor de tine. iar tu daca te prefaci nepasatoare o s ail ranesti,, crede-ma os a va impakati! va iubiti asa mult :X:X