| Ree07189 a întrebat:

Mama mea s-a operat de pietre la bila, este normal sa aibă diaree după operatie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde ce a mancat!

| Ree07189 explică (pentru Violleta2022):

Sa operat acum 1 săptămâna și a mâncat ce i-a dat doctoru

| Violleta2022 a răspuns (pentru Ree07189):

Doctoru nu i-a dat nimic, fiindca doctorul doar prescrie medicatie si al nevoei opereaza dar nu este bucatareasa sa dea de mancare nimanui.
Mancarea i-o da spitalul, sau ce i se duce de acasa, ori ce a mancat sau baut de la cei din salon sau de la chioscul spitalului.
Un suc de exemplu este contraindicat sa fie baut dupa operatie, iar in cazul ei, putea sa-i provoace diaree.
Ori o mancare pe care a mancat-o fara sa-si dea seama.