| VrRos05 a întrebat:

Mamcarimi de piele seara/noaptea deșii fac duș, știți de ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Bună! Ar fi cool dacă ne-ai saluta și pe noi prima dată, apoi ne-ai da mai multe detalii despre problema ta, poate și vârsta, tipul de ten! "Mâncărimi de piele" este ceva general - poate fi: lipsă de vitamine, alergie (polen, clor, mâncăruri picante, săpunul folosit, lenjeria călcată etc.), dușuri dese care usucă prea mult pielea, frig, diferite eczeme, bacterii etc. Încearcă: o cremă emolientă, geluri de duș cu unt de shea, vit. E, migdale, uleuri vegetale etc. care poate vor ajuta. Numai bine!

| sammie a răspuns:

Alergie la frig

| Alinuța00 a răspuns:

Posibil sa ai o alergie la lenjeria de pat, mai exact la acarieni.