| Cr7adi a întrebat:

Masturbarea afecteaza oboseala glandelor suprarenale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu are legatura.

| Johndoe2023 a răspuns:

Cauzele oboselii suprarenalelor

Una dintre cele mai frecvente cauze si adesea trecuta cu vederea este oboseala sau infectia severa care da nastere la o reactie inflamatorie. Stresul, pe de alta parte, este cea mai comuna cauza a problemele glandelor suprarenale. Stresul excesiv este cauzat uneori de o activitate zilnica intensa, schimbarea job-ului, decesul cuiva drag, probleme din cuplu si/sau alte boli fizice.

Alti factori ce contribuie la stresul glandelor suprarenale sunt sentimentele de frica, furie, vina, depresie, anxietate, exercitiile excesive, fortari fizice sau mentale, lipsa de somn, traumele, operatiile chirurgicale, expunerea la substante toxice, durerea cronica, infectia cronica, digestia proasta, bolile cronice, nivelul scazut al zaharului din sange si deficientele nutritionale.

intr-o parere personala eu as zice ca afecteaza in mod pozitiv.

| SEXULvsBARZA a răspuns:

Hei, nu are nicio legătură happy.

| danielescu a răspuns:

Masturbarea cu temei face cat zece femei.