| Maxx23 a întrebat:

Masturbarea e sănătoasă? Are efecte negative ceva? Pierzi minerale, vitamine din spermă
? Care e adevărul?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Prea des - dureri de cap, vedere ințetoşată - pierderi de memorie temporare. Rar - erectie si chef de sex

| Adry05 a răspuns:

Eu zic cât timp n-o faci în exces, nu ai ce păți.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Desigur ca are si efecte negative, atat la psihic, cat si la fizic: https://www.csid.ro/......-12930117/
Insa, are si efecte pozitive: https://www.csid.ro/......i-3870926/

| Frank51 a răspuns:

Iti creste par in palma, si orbesti.

| LPCTSTR a răspuns:

Este irelevanta, pana la urma, viata nu are sens.

| Werrich a răspuns:

Este sanatoasa, nu ai ce sa patesti rau. O... la vremea ei face cat 1000 de femei.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este deloc bine sa faci asa ceva: https://youtu.be/RsaNx7ZWiOg

| Adrian5575 a răspuns:

E buna, dar maxim de 3 ori pe saptamana, altfel te afecteaza psihic.

| Mopmop a răspuns:

Tata avea o vorba... baiete nu te masturba ca in timp o sa devii orb... daca o faci prea mult nu mai vezi femeile in jurul tau.

| MValentin a răspuns:

Masturbarea din punct de vedere medical e sanatoasa. Dar in exces nu...