| anonim_4396 a întrebat:

La băieți masturbarea este sănătoasă? Are efecte negative?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, masturbarea este sanatoasa si chiar beneficica, fiindca ajuta la relaxarea corpului dar numai atunci cand este facuta cu moderatie, adica 2-3 pe saptamana.
O masturbarea excesiva poate duce la probleme erectile, lesin si chiar moarte.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu o faci exagerat de des e sanatoasa

| dullcat a răspuns:

Repostez si eu linkurile astea a 2-a sau a 3-a oara, in speranta ca iti gasesti cheful sa dai click si sa citesti.

https://www.reginamaria.ro/......-si-excese

https://www.sfatulmedicului.ro/......arii_11170

| Hyperion7 a răspuns:

Atât timp cât nu abuzezi de acesta, nu ai cum sa fii afectat în vreun fel, însă daca abuzezi ( mai mult de 2 ori pe zi), corpul va fi mai slăbit și mai vulnerabil in fata virusurilor.

| StoicAnalysis a răspuns:

E sanatoasa la ambele sexe. Regleaza corpul la nivel hormonal daca este facuta cu moderatie.
Daca faci abuz de ea, atunci e nasol, ca iti distrugi echilibrul hormonal.

| sammie a răspuns:

,, Are efecte negative? "

Rare ori.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Atâta timp cât o fac cu moderație și nu devin dependenți de ea, e ok. Eliberează tensiunea sexuala.

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Bună! Este sănătoasă atâta timp cat o faci cu măsură si nu abuzezi de asta.
Greșit nu este nici dacă nu te masturbezi, dar nici daca te masturbezi.winking