| anonim_4396 a întrebat:

Matusa mea care are acum diabet mi-a spus sa beau bere nu exagerat pentru ca asa se dezvolta muschii. Eu stiam ca alimentele care contine proteine ajuta la muschi nu berea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Uite un sfat care ar trebui sa te preocupe: invata limba romana inainte sa-ti faci intelectul publicwinking.

| Jipa95 a răspuns:

Si unchiul meu mi-a spus sa beau bere, cica ingrasa, eu fiind un tip mai slabut, concept total gresit. Pai daca berea ingrasa, eu eram king-kong acum laughing la fel si cu muschii, e o vrajeala.

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Daca te uiti la ce contine orice bere, acestea contin o forma de zaharida (maltoza).

Zaharidele in general au efectul opus dezvoltarii muschilor. In general corpul stocheaza excesul de energie (si in acest caz de maltoza sa zicem) sub forma de grasimi. De aceea o masa bogata in grasimi urmata de o bere, are rolul de a ingrasa foarte tare. Creste nivelul de insulina si apoi incepe depunerea.

In plus exista o tendinta prin care se sustine ca alcoolul dauneaza grav dezvoltarii tinerilor.

Cati consumatori de bere adevarati fara burta si plini de muschi pe ei ai vazut?

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Nu are legatura berea cu muschii. In cantitati moderate e ok, si nici nu ingrasa. Sedentarismul ingrasa. Alcoolul din bere se metabolizeaza sub forma de zaharuri, deci iti da energie. Daca n-o folosesti, te umfli, dar de la celelalte alimente ne-metabolizate.

| TheMiningSheep a răspuns:

laughing)
Nu.
Nu bea...

| anonim_4396 explică (pentru TheMiningSheep):

Si mama mea are cancer la pancreas la san si cu ficatul si pe ea a indemnata sa bea vin de putuc. Ea mea spus mie ca doctorul i-a spus ei ca o data pe saptamana sa bei un pahar pentru ca ajuta la sange