| nosferatu32 a întrebat:

Medicul stomatolog mi-a gaurit dintele pentru plombare si maine trebuie sa inceapa tratamentul pentru plombare. Dar in seara asta mi am scos cu o scobitoare resturile de mancare din maseaua gaurita, si vreau sa va spun ca mirosea extrem de urat. De ce?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

A gaurit dintele si te-a lasat asa cu el? Nu aveai acolo ceva material provizoriu care sa nu lase mâncare sa intre acolo? E posibil sa ai puroi, daca miroase urat! Radiografie nu ti-a zis sa faci? Numai bine!

| nosferatu32 explică (pentru Caro34):

Da, mi l-a lasat gaurit asa si nu a pus nimic.
Da, am facut radiogragie.

| Caro34 a răspuns (pentru nosferatu32):

Mergi cu ea la medic si zii sa-ti explice frumos tot ce vede pe radiografie. Mai spune-i ca suspectezi ca ai puroi. Numai bine!

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil fiindca nu ai avut grija sa scoti resturile de mancare corect imediat dupa fiecare masa si le-ai lasat acolo sa putrezeasca