| Mimo2 a întrebat:

Metode eficiente pentru a scapa de acnee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Sapunul cu ichtiol preparat in casa, de persoanele care se ocupa cu sapunuri naturale. https://www.breslo.ro/......nt-1895975

| Atim a răspuns:

Aici ține de cauza acneei. Cel mai bine iti poate spune un dermatolog. Sunt mai multe tipuri de acnee si arata timp cat nu știi ce tip de acnee ai, e greu sa o tratezi singur. Eu acnee am avut in gimnaziu și liceu pana printr-a 10a in zona fruntii, pe obraji și pe bărbie si am scapat de ea cu zynerit. Nu știu in cazul tau daca va merge la fel de bine, dar merita încercat, multa lume recomanda zyneritul

| annempp a răspuns:

Incearca tratamentele Gerovital speciale pentru acnee, a ajutat pentru o prietena. Nu sunt prea scumpe. Sau cumpa/prepara masti de fata! Si du-te la un dermatolog mai intai. Acela poate sa iti spuna mai bine!

| Cipsu69 a răspuns:

Lamaia si usturoiul