| shadowmaster12 a întrebat:

Buna TPU cum pot scapa de cosuri? va rog metode eficiente

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna eu am folosit si inca folosesc Zineryt, e foarte bun la mine a functionat.costa cam 36 lei! multa bafta!

| Liviu_2019 a răspuns:

Pentru cosuri iti recomand Skinoren gel, Retin A, Brevoxyl sau Isotrexin Gel. Sunt destul de bune, important e sa le combini cu un tratament interior sa iei ceva pastile doxicilina, unidox, vitamina a, e. Iti recomand un dermatolog ca sa iti dea un tratament personalizat.

| carynaaa a răspuns:

Buna,, bunica mea mereu imi zice sa folosec lamaie, lamaia usuca cosurile si le face sa dispara. iar daca vrei ceva creme iti recomand Garnier PureActive anti acnee e foarte eficienta pentru cosuri si puncte negre, crede-ma se vede diferenta de la prima utilizare si in pus iti lasa pielea moale si parfumata happy sper sa iti fiu de ajutor happy

| JustHahaa a răspuns:

Baga bujia la motor... daca esti baiatbig grin

| darkbloodanya a răspuns:

Eu am incercat cu zinat( un antibiotic foarte puternic care se poate procura de la farmacie dar doar in cantitati mici- 2-3 pastile) amestecat cu crema de galbenele sau orice crema grasa (zinatul usuca asa ca pielea trebuie hidratata). Amestecul se aplica pe timpul noptii pe zonele afectate. Dimineata se curata faţa cu apa si sapun. Se aplica cateva seri la rand, apoi dispar si nu raman urme. Eu am incercat si la mine a functionat.

| valentinaS a răspuns:

Iti recomand o metoda ma veche care pentru mine a dat rezultate si anume masca pe baza de aspirina cu miere si o aplici pe zonele afectate.

| usernamex a răspuns:

Sapun dezinfectantwinking. Cel mai eficientbatting eyelashes