| BabyPink a întrebat:

Mi'a aparut ieri o vanataie intre cot si umar.problema este ca m'a muscat o idi***a in timpul unui meci(meciul a fost joi), si vad ca am dit'mai vanataia angry.
Ce sa fac? Pentru ca se vede foarte urat daca port un tricou.plus ca mai am vreo 2 meciuri straight face.si ma si doare :-l
Am citit si pe google, dar nu am gasit prea multe informatii.
Astept raspusuri :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
emanuellex
| emanuellex a răspuns:

Remediul natural este sa aplici pe locul vanataii o bucata de carne cruda. Intre timp, pe masura ce-ti amintesti, sa pui comprese cu gheata. Acestea fac ca vanataia sa se retraga incet, incet. Exista si la farmacie unguent special pentru asa ceva. Eu am folosit unul pe baza de galbenele, cand m-a muscat... Glumeam! Acum gasesti o gama variata de sortimente. Si, pe viitor, fereste-te de cei sau cele care musca. Sanatate!

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Dupa ce a aparut vanataia, nu prea ai ce sa-i mai faci ca sa-i grabesti vindecarea. Pentru durere, orice unguent antiinflamator e bun sau o foaie de varza alba strivita bine si pusa intr-un pansament pe vanataie.

| mami a răspuns:

Nu-ti fa atatea probleme, la meciuri te mai lovesti mai cazi acumulezi vanatai, cine crezi ca le baga in seama
iar pentru durere aplica o crema antiinflamatoare dar mai bine intreaba-ti antrenorul

| BabyPink explică:

@emanuellex ok laughing
@darklady ai dreptate cu fondul de ten.ca o sa transpir si etc.
@mami da stiu. dar problema este ca se vede foarte urat, si na crying...eu nu prea am avut vanatai la viata mea:-s
Am inteles sfaturile voastre, va multumesc! :*

| viki a răspuns:

Poti folosi geluri pentru dureri, cum ar fi Fastum gel sau Voltaren. Daca vrei sa nu se mai vada, acopera cu fond de ten.

| jelly a răspuns:

Iti recomand unguent tamus, e din plantute, te dai cu el si masezi. gasesti la plafar.

| another_emo_girl a răspuns:

Pai numai fond de ten nu'ti trebuie fiindca o sa transpiri sh o sa se scurga...in fine, va arata dezgustator...incearca cu niste pudra eventualwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu o vanataie urata rau incearca cu otet ciudat dar merge te asigur