| Vladut123456 a întrebat:

Mi-a fost scoasa o masea si am avut chist si m-a cusut dupa ce a rezolvat cu chistul.
Intrebarea mea este, acea ata trebuie scoasa? Dentisul nu mi-a spus nimic legat de asta si in acea zona gen daca ating dintii de acolo cu alti dinti ma doare putin, e normal? Au trecut cam 2 saptamani de cand am fost la dentist.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Si mie mi-a fost scoasa o masea de minte si tot dupa 2 saptamani am fost sa mi se scoata firele. Si da, o sa te doara in jur de o luna. Se vindeca cu timpul.

| Bianca777 a răspuns:

Da,e normal sa te doara putin. Ar fi trebuit sa te programeze sa-ti scoata firele. Incearca sa suni la cabinet si sa intrebi.

| TheCrusader a răspuns:

Sunt destul de sigur ca a folosit ata chirurgicala care se dizolva. De dureri depinde, mai degraba suna-l si intreaba-l ca nu se supara.