| Andia0 a întrebat:

Buna ziua,
De cateva saptamani merg la dentist sa imi curat cariile. Totul in regula pana cand doamna dentist a inceput sa imi lucreze partea dreapta sus. Am avut ultima si penultima masea cariata pe care le-a rezolvat. Joi am fost si mi-a plombat-o pe penultima. A folosit o freza care mi- a zdruncinat pur si simplu tot capul, maxilarul. Iar eu am niste dureri de cap in zona fruntii destul de urate si simt ca ma doare si partea aceea de sus lucrata la dentist, cumva pe interior spre cap. Daca ating dintii sau daca mananc nu ma doare deloc. Noaptea ma doare cel mai tare sau daca stau in pat. De asemenea am o stare dubioasa de amenteala, oboseala si greata. Mentionez si ca am fost la mare, daca era insolatii trebuia sa fie mai grav, nu? Nu stiu daca are legatura cu maseaua sau nu, dar eu nu aveam probleme cu capul. Care ar putea fi problema si ce ar trebui sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Sa mergi la medicul de familie si sa-i spui ce simti. Pastile pentru durere ai luat?

| Andia0 explică (pentru dinaprilie):

Am luat, cu pastile durerea este mai ameliorata. Insa nu in totalitate.

Răspuns utilizator avertizat