| Hexanubis a întrebat:

Mi-a iesit o buba la degetul de la picior si nu se face coaja... ce sa pun ca sa se faca coaja? exista vreo solutie ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu, nu pune nicicum foaie de varza pe rana deschisa, coace! Ai trei posibilitati:
- pune apă oxigenată
- betadină
- sapromed(pulbere)
Pansezi cu un pic de tifon, nu pansament de unica folosinta. Tifon, fașă.

| Amani a răspuns:

Pune o foaie de varza acra sau da-te cu o alifie ceva.Nu stiu, eu ma dadeam cu Tetraciclina pentru majoritatea tongue

| Zenohells a răspuns:

Da pune-o pe mama ta sa pwpe ca poate trecelaughing)))))))))))))).