| MyLoLiPoP a întrebat:

Buna am o intrebare! Am un neg pe picior da nu sunt sigur ca ii neg ii un fel de buba cu coaja ca de la cazatura dar a inceput sa ma doara. Daca ii neg va rpg sa imi spuneti cum skap de el crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HuBBaBuBBa_9527 a răspuns:

Trebuie sa-l arzi.
Sau sa-l dai cu crema.
Du`te la medicul de familie o sa te ajute!
Sau la farmacie, dar mai bine la medicul de familie.
Succes! >big grin

6 răspunsuri:
| AnDrEeA8039 a răspuns:

Cel mai bine cu rostopasca...se va uscawinking

| slipknot a răspuns:

Du-te la un dermatolog, el iti va da o crema si in scurt timp vei scapa de el.O sa se retraga incetul cu incetul...

| talentul a răspuns:

Simplu il arzihappy te duci la medichappy

| Anonymous01 a răspuns:

Salut, in caz ca e neg ar trebui sa il ungi cu rostopasca e o planta care o des de la primavara pana mai spre toamna sau mai bine du-te la farmacie si intreaba ce ai ei te ajuta si iti recomanda ceva si te pot ajuta sal.

| di3tri a răspuns:

Foloseste seva de rostopasca. O sa usuce negul in 3 zile.

| Gabriela_1214 a răspuns:

Il dai cu pudra de talc sa se usuce si cade singur. da trebuie sa te dai in mai multe zile la rand