| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a iesit o buba chiar in coltul buzeisadcrying si nu mi se mai trece...cum face coaja si deschid gura, se rupe coaja, curge sange si din nou de la capatcrying... Ce as putea face sa-mi treaca cat mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Foloseste Aciclovir, e foarte eficient, il gasesti la farmacie.

| cretzufinish a răspuns:

E un herpes, da-te cu aciclovir crema.

| Barajag a răspuns:

Du-te si ia repede de la farmacie Aciclovir, este foarte bun.Bafta!

| Bishop a răspuns:

E herpes, du-te la farmacie si ia plasture pentru herpes.

| andalu a răspuns:

Incearca cu crema Triderm. O gasesti la orice farmacie. Mie mi-a recamdat-o medicul deramtolog asa ca poti avea deplina incredere ca da rezulte super!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e herapes, e rana, pur si simplu...Cand aveam buzele uscate, am deschis gura mai tare(cand am cascat)si a fost suficient si s-a facut rana...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da si eu am aceeiasi problema.:-

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Triderm este bun, de asemenea si cutaden sau nidoflor. le poti si combina una cu alta

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceeasi problema, acum am in amandoua partile. o sa incerc cu nidoflor.