| ariana1111134775676 a întrebat:

Mi-a iesit un herpes de 3 zile, il tratez cu Aciclovir dar trebuie sa merg la un eveniment si pot sa il astup cu machiaj, doar ca este umflat. Ce pot sa fac ca sa nu mai fie umflat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Pana nu se vindeca nu se desumfla.Nu ai ce-i face.

| OnuOnulică a răspuns:

Nu ai ce să faci. Pune doar mai mult machiaj poate nu o să se observe prea mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune un plasture ( compeed ) peste el.

| PeFuga a răspuns:

Daca ai inorasul tau un stomatolog care sa lucreze cu lase, exista posibilitatea de a scăpa de herpes in 5 minute. Doar ca te costa in jur de 100-200 lei happy
Altfel nu ai ce ii face pana nu isi face damblaua. Cu cat il chinui mai tare cu atât mai urat se face.