| cristinabiancadenisa a întrebat:

Am o problema cat de cat grava. Vineri am un eveniment important si un herpes cu cojba, si e putin umflat, Nu stiu cu ce remedii naturale sa-l tratez in asa fel incat sa dispara in doua zile. Era si mai rau, dar usturoiul a ajutat, il am de trei zile daca nu ma insel, Alte remedii naturale bune? Multumesc. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BackAgain a răspuns:

Naturale, nu stiu sincer. Eu foloseam Acyclovir sau, daca nu aveam, pasta de dinti (mai ales daca era mentolata). E important sa tii locul curat, fara fond de ten, pudra, alte machiaje si fara suc acidulat.

2 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Labisan sau Zineryt dupa ce in prealabil ai curatat totul cu apa si sapun. Numai bine!

Răspuns utilizator avertizat