| Anonim5432 a întrebat:

Mi.am facut plomba acum 5 zile si mai am un punct negru acolo, oare e tot carie? Si de ce nu mi.a facut. ondentistu? Dau funda celui mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Mergi la dentist si intreaba. Fie e depunere de tartru, fie e coloratie a dintelui (care nu inseamna carie), fie e o alta carie (da, pe un dinte poti sa ai mai multe carii iar dentistul iti ia bani pentru fiecare plomba in parte. deci daca aveai 2 carii si tu ai vrut numai o plomba, atunci ti-a facut doar cat ai cerut). Fie ti-a reconstituit dintele cu un pivot de fibra de sticla si punctul pe care il vezi este pivotul (desi nu ar trebui in mod normal sa se vada). Fie nu a curatat toata caria sau a curatat-o, dar nu a astupat bine de tot cu compozit la urma... mergi si afla de la stomatolog! happy

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

De ce nu intrebi dentistu care ti-a lucrat in gură?