| IuhasRazvan a întrebat:

De curand am terminat clasa a 8 a si luam meditatii la Matematica si Romana. Si la Meditatiile de la mate am cunoscut o fata. Si mi.a placut de ea. Doar ca eu am anxietate sociala. Si nu m.am bagat in seama cu ea. Si aveam o ocazie foarte buna sa fac asta. Si dupa ce am terminat cu orele am uitat.o definitiv. Parca nu mai exista. Adica am cautat.o 1 zi pe fb. Dar n.am gasit.o si am uitat.o. Bine. A trecut o luna deja si nu mi.am amintt deloc de ea. Acum cateva zile am avut un vis cu ea si mi.am amintit de ea, si imi placea mai tare de ea.Si am cautat.o pe fb.si am gasit.o pana la urma. Si i.am scris intr.un final. I.am spus ca o felicit pentru note. A trecut 2 zile si nu mi.a raspuns la mesaje. Nici la cererea de prietenie. Eu i.am spus celui mai bun prieten al meu ce s.a intamplat si el i.a dat cerere si lui i.a acceptat.o. Bun. I.a spus ca am cunoscut.o eu la meditatii si mi s.a parut sinpatica. Si ca i.am scris. Si ea mi.a acceptat cererea. si mi.a multumit. Si i.a spus prietenului meu ca spera sa nu fiu vreun obsedat. Si el i.a zis ca nu(asa mi.a zis el). Bun. Am vorbit cu ea. Eu aveam poza de profil cu Itachi si Sasuke din Naruto. Si am vorbit doar ca ea se tot puneam pe invizibil.Eu i.am scris cateva lucruri si i.a trimis prietenului meu un screenshot si a scris:"Ce obseeedattt. Doamneee" si el i.a spus :"adica" si ea i.a spus ca nu asa se cucereste o fata. Si prietenul meu mi.a zis sa nu.i mai scriu asa mult.Am mers in parc si am stat 1 ora sa.mi fac o poza de profil ca lumea pe fb. Am mai vorbit si am incercat sa n.o stresez. Si i.am zis ca cat de inalta este si mi.a zis. Si ea m.a intrebat pe mine si i.am zis 1.78 mult? Defapt voiam sa scriu 1.71 doar ca mi.am luat telefon nou si trebuie sa ma obijnuiesc. Si i.am zis ca defapt 1.71-1.72 si a zis :'VSM. Dece minti?" Si i.am explicat dece am scris 1.78 si mi.a zis ca" Intelege ca o plac si se bucura ca vad ceva frumos la ea doar ca nu are timp si chef de o relatie momentan si nu vrea un prieten:. Eu i.am spus ca vreau sa fiu doar prieten cu ea. Si ea a spus:"Da sigur. Asa spuneti toti. paaaa". Si i.am trimis un screnshoot prietenului meu. Si el mi.a zis ca a vazut deja poza findca i.a trimis ea.Iar eu i.am zis sa.mi dea screenshot cu ce ea i.a spus lui. Si a zis ca nu.i frumos sa arate convorbirile lor. Si ca nici ea nu.i de acord. Bine. el a fost cu o fata si am vorbit cu prietena lui si i.am dat mereu screnshoot cand a cerut. Ce credeti. i.a spus el ceva ei? A facut.o sa nu ma placa? Mi.e cel mai bun prieten doar ca nu.mi pot scoate asta din minte. Ca el i.a zis ceva ei ca sa ma displaca sau ceva. nu stiu dece cred asta. Mi.a promis ca nu va mai vorbi cu ea. Sa.l cred? Mie imi place mult fata aia. Si ea nici macar prieteni nu vrea sa fim... Si o data mi.a trimis el screenshot cu convorbirea lor, si ea folosea emoticoane, iar cu el era mai draguta. Cu mine nu folosea emoticoane si vorbea sec. Deci ce credeti. Ii place de el? I.o fi zis el ceva... eu ma simt foarte rau findca nu vrea sa fim nici macar amici asa plm... Eu nu prea stiu vorbi cu fetele. Dar prietenul meu da. Oare ei doi vorbesc in timp ce eu scriu mesajul asta? Oare se distreaza? Ce sa fac. Vreau s.o uit. Ce sa fac? Nu mi.o pot scoate din cap pe fata asta. Ma simt foarte rau. cel mai bun raspuns. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hei.

Imi amintesti de mine si de prietenul meu laughing)
Acum 1 an faceam si noi asa. Dadeam cerere aceleiasi fete si vorbeam in acelasi timp iar tipa ne barfea parte in parte --- cand vorbea cu prietenul spunea cat de jalnic sunt eu iar cand vorbea cu mine spunea cat de jalnic era ala. De fata cu noi parea interesata de tot ce spuneam iar in paralel ii arata celuilalt cat de importanta era ea si cati pretendenti mai avea. Yap, exista astfel de fete!

De ce? Lipsa de ocupatie se numeste. Sau bataie de joc din cand in cand.

Ai incredere in prietenul tau! Fara el fata nici nu iti accepta cererea! *daah, pentru ca asa sunt unele fete din ziua de azi * - nu toate fetelor, doar unele

Daca ar fi placut-o atunci nu te-ar fi ajutat nici batut.

Stai cu prietenul tau. O sa vina si vremea ta. Momentan incearca sa-ti faci mai multi amici baieti.

Succes!

4 răspunsuri:
| Kanpeki a răspuns:

Daca ea se comporta asa cu tine, e clar ca nu te place. Cel mai bine ar fi sa o uiti si sa cauti o fata mai calumea. Stiu ca e greu la inceput dar incepe prin a o sterge din lista de prieteni, sterge toate pozele cu ea si toate mesajele si cam atat.

| IuhasRazvan explică:

Frate. Am incredere in el. Doar ca de ce nu vrea sa-mi dea screnshoot cu conversatia?

| RainmakerX a răspuns (pentru IuhasRazvan):

Poate te apara... cine stie ce a spus tipa aia despre tine? Poate te-ar intrista.

| IuhasRazvan explică:

Deci am aflat ca acea fata are iubit. Si i.am zis prietenului meu. Si a zis:' No vezi ma" eu:" ce sa vad?" El:" ca oricum n-aveai sanse cu ea". ok. de ce mi.ar zice asta. Sa ma intristez mai tare? Apropo. Imi dai Facebook. Tau?